poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Wywiad dziewiąty. Obca cywilizacja

Czy naprawdę możemy być pewni, że jesteśmy jedyną formą życia w naszej galaktyce?
Czy wszystko co działo się na Ziemi od samego jej poczęcia można przypisać ludziom? Są osoby, które definitywnie zaprzeczają możliwości dzielenia Wszechświata z inną cywilizacją. Patrycja jednak po obejrzeniu pewnego filmu zrozumiała, że to niemożliwe by niektóre na przykład budowle powstały z rąk ludzkich. W naszej rozmowie, przedstawi kilka faktów, które przyprawiły mnie o dreszcze, ale dały wiele do zrozumienia.

Wywiad 9
Prowadząca: Justyna Ostrowska.
Rozmówca: Patrycja
Temat: Cywilizacja pozaziemska. 

Justyna Ostrowska: Zacznijmy od pytania, które wyprowadzi nas w tematykę wywiadu. Skąd u tak młodej kobiety zainteresowanie rozwojem cywilizacyjnym, który niekoniecznie pochodzi z Ziemii?
Patrycja: Właściwie zaraził mnie tym mój tato. Od dziecka na dobranoc zamiast czytać mi jakąś ładną bajeczkę - ten opowiadał mi o kosmosie. Tłumaczył czym są gwiazdy i planety, wskazywał konstelacje, mówił o wielkich wybuchach i meteorytach. Od kiedy pamiętam ciekawiło mnie to, co jest poza znanym nam światem. Teraz nie jestem już dzieckiem, ale kilka miesięcy temu wpadłam na pewien filmik, który na nowo obudził we mnie chęć poznania nieznanego. Była w nim mowa o tym jak niezwykłe są niektóre konstrukcje na Ziemi, jak wszystko łączy się w jedną całość, że na budowlach są znaki, których ówcześni ludzie nie mogli zrozumieć, były one ewidentnie przeznaczone dla cywilizacji, która wykaże się dużą inteligencją, by móc je odczytać. Poza tym zwrócono tam też uwagę na nagłe wyginięcie ok. 90% gatunków zwierząt, co pokrywa się z przepowiednią o cyklicznych powrotach "bogów" na Ziemię.
Justyna Ostrowska: Mogłabyś więcej opowiedzieć o wspomnianej wyżej przepowiedni?
Patrycja: Przed wiekami zostało powiedziane, że należy być ostrożnym, ponieważ bogowie wrócą na Ziemię, czas tej wizyty określany jest na blisko 2900 rok. Myślę jednak, że nazwanie tego bogami to zdecydowanie za dużo. Nie jestem typem osoby, która wierzy w przepowiednie wyssane z palca, ta jednak mnie zaciekawiła, ponieważ wspomniane jest w niej o nagłych wymarciach gatunku ludzkiego i gatunków zwierząt. Największe i naprawdę nagłe nastąpiło gdy wymarły dinozaury, a razem z nimi większość życia na Ziemi, to samo powtórzyło się przy wymarciu cywilizacji majów i innych, dlaczego nagle wszyscy zginęli? Byli inteligentni i radzili sobie niesamowicie dobrze, Musiało więc wydarzyć się coś okropnego.
Justyna Ostrowska: Nie bierzesz pod uwagę naukowych wyjaśnień tych zjawisk?
Patrycja: Biorę zawsze, ale nauka nie jest w stanie wyjaśnić wszystkiego
Justyna Ostrowska: Uważasz, że ludzie którzy żyli w tamtych czasach mogli utrzymywać kontakt ze sprawcami tych niewyjaśnionych zjawisk?
Patrycja: Zdecydowanie nie. Obstawiam raczej, że sprawcy umyślnie bądź nie spowodowali wyżej wymienione zagłady. Gdyby ludzie utrzymali z nimi kontakt, to wiedzielibyśmy teraz coś na pewno, ale tak naprawdę to nie wiemy nic
Justyna Ostrowska: Czyli gdyby nadszedł moment spotkania ludzi z przybyszami innych planet, twoim zdaniem nie mieliby oni zbyt pokojowych zamiarów? Mogłoby dojść do końca świata?
Patrycja: Zakładając, że wyginięcia te były spowodowane przez nieznane nam istoty, to logicznym byłoby stwierdzenie, że doszłoby do końca ludzkiego życia (przynajmniej większości). Można na to jednak spojrzeć z drugiej strony. Przyglądając się piramidzie Cheopsa możemy zauważyć wiele ciekawych zależności. Nauka twierdzi, że została ona zbudowana w 20 lat, ale jak to możliwe? W dzisiejszych czasach byłoby to jak najbardziej wykonalne, ale wtedy ludzie nie posiadali tak zaawansowanych narzędzi do pomiarów lub chociażby do przeniesienia tak ciężkich klocków, nawet gdyby zatrudnili do tego WSZYSTKICH, to nie ma opcji, że piramida ta zostałaby tak szybko wzniesiona. Co do samej jej konstrukcji - jest ona niesamowita. Kto w tych czasach słyszał o cudownej liczbie? I o technice tak perfekcyjnego budowania. Jest ona po prostu bezbłędna, kąty są idealnie równe, a w dzień równonocy wskazuje ona bezpośrednio na konkretną gwiazdę bądź konstelację, o której była mowa w przepowiedniach, której nazwy teraz nie podam, bo nie chcę skłamać. Piramida ta została wyłożona błyskotkami, które widoczne były z kosmosu, ponieważ dobrze odbijały światło słoneczne, zostały jednak one skradzione przez okolicznych rabusiów. Teoria mówi, że mogła być ona w pewnym stopniu satelitą ustawionym przez obcą cywilizację, w końcu widoczna była z naprawdę daleka. Jest w niej dużo więcej zagadek, o których można opowiadać godzinami
Justyna Ostrowska: Mówisz, że niemożliwe było zbudowanie piramidy w 20 lat, ale tak samo przecież używamy prawa Pitagorasa, czy zasad demokracji, która została wymyślona w starożytnej Grecji, można by podać jeszcze wiele przykładów jak potężna była ludzka inteligencja wiele setek lat temu. Jakich więc wynalazków, bądź budynków według Ciebie nie należy przypisywać ludziom?
Patrycja: Pitagoras przy tych zależnościach to nic. Tutaj na każdym kroku spotykamy się ze złotym podziałem, dodatkowo sam czubek piramidy jest idealną kopią całości. Nie ma w tym żadnej nieprawidłowości, nawet najmniejszego błędu. Polecam obejrzeć dokument o tym. Budowlami takimi zdecydowanie jest wymieniona już Piramida Cheopsa, Sfinks, Stonehenge.
Justyna Ostrowska: Na jakiej planecie twoim zdaniem mogła rozwinąć się inna forma życia?
Patrycja: Na pewno na żadnej znanej nam obecnie. Stwierdziłabym, że może i w innej galaktyce
Justyna Ostrowska: Myślisz, że historie o dużych głowach i oczach, w porównaniu do małego, zielonego tułowia sprawdziłyby się, czy to tylko bezpodstawne wymysły amerykańskich filmowców?
Patrycja: Nie, szczerze mówiąc śmieszy mnie to tak samo jak stwierdzenie, że Bóg to brodaty dziadek siedzący na chmurze lub to, że święty Mikołaj to tłuścioszek w czerwonym szlafroku. To jest tylko wyobrażenie, które ma nakreślić istotę, o której mówimy. Jest to taki ogólnonarodowy znak, aby wyrazić o co nam chodzi. Każdy przecież kojarzy wygląd istot pozaziemskich jednoznacznie - i o to chodzi
Justyna Ostrowska: A co z opowieściami ludzi, którzy rzekomo spotkali, mieli kontakt z cywilizacją pozaziemską?
Patrycja: Nie wierzę w ani jedną, ja całe życie byłam sceptycznie nastawiona do życia pozaziemskiego. Dopiero gdy odkryłam filmik, o którym mówiłam na początku to coś we mnie drgnęło, wszystko to wydaje się być logiczne, ale to, że jakiś farmer zobaczył kółko na swoim zbożu? Nie, nie kupuję tego
Justyna Ostrowska: Jest to zapewne niekończący się temat, mogłabyś odesłać zainteresowanych do filmu, który zmienił twoje nastawienie do życia pozaziemskiego?
Patrycja: https://www.youtube.com/watch?v=AtKIGWYrA3U
Mogę tylko dodać, że im dalej tym ciekawiej.
Justyna Ostrowska: Dziękuję za naprawdę intrygującą rozmowę.
Patrycja: Dziękuję również.

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na bloga i jeszcze lepsza realizacja! Naprawdę bardzo przyjemnie czyta się Twoje wywiady - obserwuję :)

    Photonette ^^
    LimoBooks :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, pamiętajcie o zgłaszaniu się do wywiadów.